12.06.2020

«Сьогодні безпека відіграє важливу роль як у бізнесі, так і в повсякденному житті»

Юридична Газета
№11, 09 червня 2020
керуючий партнер АО “Артіус”

Віталій Мацелюх

Про труднощі та можливості для юридичного бізнесу, безпеку як пріоритет для роботи з клієнтами, а також нові послуги компанії Artius розповів її керуючий партнер, адвокат Віталій Мацелюх.

– Віталію, з моменту нашої останньої розмови минуло більше року, але за цей час на ринку відбулося дуже багато змін. Як Ви оцінюєте етап, який наразі переживає Ваша юридична фірма  – «труднощі» чи «можливості»?

– За цей час нам довелося добре попрацювати, як і всім іншим компаніям, які спрямовують свої зусилля на досягнення максимально ефективного результату. Зізнаюся, що особливо не стежу за змінами на юридичному ринку, оскільки моя увага більше зосереджена безпосередньо на бізнесі, його розвитку, пошуку нових можливостей та вирішенні проблем.

Наше адвокатське об’єднання «Артіус» спрямовує свій потенціал та можливості на врегулювання будь-яких питань, проблем, конфліктів або загроз клієнтів. Ще два роки тому ми глобально підійшли до питання вдосконалення наших професійних здібностей, юридичних практик, організації внутрішніх процесів і комунікацій, правильного формування цілей та шляхів досягнення результатів. Тому цей рік для нас був максимально продуктивним.

Що стосується труднощів, то будь-які труднощі породжують нові можливості. Наша основна діяльність полягає у формуванні безпечного середовища для ведення бізнесу. При цьому нашим клієнтом може стати як великий холдинг, так і будь-який підприємець. Тому зіштовхуючись з різними труднощами та загрозами, які поставали перед бізнесом наших клієнтів протягом цього року, ми вдосконалили нашу основну послугу, про яку розповім далі.

Впевнений, що ситуація з COVID-19 не оминула жоден бізнес як в нашій країні, так і на світовому ринку. Наше адвокатське об’єднання не стало винятком. Коли ми тільки почали бачити плоди нашої роботи, довелося зіштовхнутися з цими обставинами, яких ніхто у світі не очікував. Однак це стало для нас викликом, який ми змогли трансформувати в нові можливості. Наприклад, ми нарешті закінчили роботу з внутрішніми процесами, автоматизували роботу, перевівши її в СRМ-систему. Це надало можливість стати більш мобільними та швидкими. Тепер будь-яку роботу наші працівники можуть виконувати в будь-який час та в будь-якому місці з доступом до усієї інформації.

Мацелюх Віталій Анатолійович

– Які нові послуги або практики у Вас з’явилися? Як виникла ідея їх створення?

– Щодо нововведень, то ми запустили послугу «ЩИТ БЕЗПЕКИ» – це унікальна послуга, спрямована на абсолютний захист наших клієнтів та їхнього бізнесу. Ми надаємо її разом з партнером, компанією №1 у сфері охорони. Після підключення до цієї послуги клієнт отримує цілодобовий юридичний та фізичний захист. У разі виникнення будь-якої проблеми (обшук, виїмка, затримання, ДТП, погрози, конфлікт, сутички тощо) до клієнта за лічені хвилини приїжджає професійна озброєна охорона, яка захистить його або членів сім’ї, підтримуватиме порядок до приїзду нашого адвоката. Працівник АО «Артіус», приїжджаючи за викликом, забезпечить юридичну підтримку будь-якої ситуації, правомірний перебіг подій, фіксуватиме порушення законодавства та захистить права клієнта.

Спочатку команда адвокатів АО «Артіус» надавала таку послугу виключно для підприємців, захищаючи їхні офіси. Тобто під час обшуку клієнт за допомогою охоронної сигналізації міг викликати працівників охорони та наших адвокатів. Ми супроводжували процес, стежили за законністю дій правоохоронних органів. Ідея розширення цієї послуги та її апгрейд до «ЩИТА БЕЗПЕКИ» виникла після того, як у наших клієнтів з’явився запит на фізичний захист і супровід адвоката в інших критичних, позаштатних ситуаціях, до того ж не лише їх, але й членів родини, працівників.

Моя мета, як я говорив в попередньому інтерв’ю, щоб кожен клієнт засинав та прокидався спокійно, з думками про свій бізнес та його розвиток. Ми забираємо на себе всі його проблеми щодо забезпечення безпеки. Тому коли клієнти для вирішення конфліктних ситуацій, погроз, захисту осіб під час перевірок та інших ситуацій почали користуватися нашими послугами із залученням охорони, з’явилася потреба запустити цю послугу саме у такому форматі.

Окрім того, з початком карантину ми побачили, що сфера публічних закупівель стала однією з найбільш затребуваних. Бізнес, який хотів вижити, намагався залучити фінансування з різних джерел. Багато підприємств нарешті зрозуміли можливість заробляти кошти через участь у тендерах. Однак, на жаль, через необізнаність щодо всіх нюансів, моментів та правил гри важко отримати перемогу в тендері. АО «Артіус» вже 12 років спеціалізується саме у сфері закупівель, наші консультанти знають не тільки як виграти тендер, але й як привести клієнта до очікуваного результату.

Також велику кількість часу ми приділили юридичній підтримці наших клієнтів, які мали проблеми з виконанням договорів, моментами оплати у зв’язку з карантином та форс-мажорними обставинами, а також у роботі з персоналом.

– Який попит має «ЩИТ БЕЗПЕКИ» серед поточних клієнтів та яку реакцію викликає серед нових? Яке програмне забезпечення Ви використовуєте?

– Щойно ми почали запровадження послуги «ЩИТ БЕЗПЕКИ» та запропонували її підключення всім нашим клієнтам, ми отримали шалену кількість позитиву та велику кількість запитів на підключення. Люди розуміють, що сьогодні безпека відіграє важливу роль як у бізнесі, так і в повсякденному житті. Той, хто не бачить загроз для себе чи своєї справи або не зіштовхувався з ними, потребують більше часу для усвідомлення переваг такої роботи. Ми порівнюємо «ЩИТ БЕЗПЕКИ» з послугою медичного страхування. Клієнт залишається найбільш задоволеним тоді, коли нічого не відбувається. Однак коли потрібна допомога, він впевнений в тому, що має надійного партнера, який швидко та якісно забезпечить йому захист, а також його сім’ї та справи.

Зараз ми стрімко йдемо вперед та розвиваємося. Як показали останні тенденції, потрібно переходити в онлайн. Тому скористатися послугою «ЩИТ БЕЗПЕКИ» можна як телефонним викликом, так і за допомогою охоронного обладнання. Також ми використовуємо новітнє обладнання для виклику за допомогою одного дотику на спеціальному пристрої.

– В яких ситуаціях клієнти найчастіше звертаються за допомогою, натискаючи «тривожну кнопку»? Чи з’явилися нові запити, пов’язані з карантином? Як Ви бачите розвиток своєї компанії в майбутньому?

– Ми вже говорили про те, що клієнти почали звертатися у період карантину, коли багатьом довелося залишити офісні приміщення, магазини чи закрити склади на тривалий період часу. Особливо, коли це підприємство з великою площею, а штатні працівники охорони в період карантину фізично не могли дістатися до робочого місця. Тоді перші клієнти, які вже були підключені до послуги, декілька разів нею скористались. Траплялися випадки, коли здійснювали захист не майна чи бізнесу, а саме людини. Ми супроводжували безпеку клієнта в ДТП, під час нападу на члена сім’ї. До речі, послугу особистої безпеки можна підключити для усієї сім’ї, адже безпека наших рідних – це найголовніше!

Працюючи адвокатом, важко сказати, що нового може трапитися у клієнта сьогодні або завтра. Адже для нас обшук або будь-яка інша конфліктна, позаштатна ситуація – це звичайні речі, тому адвокат точно знає правильний перелік дій, швидко реагує та звертає увагу на ті дрібниці, які можуть випадати з фокуса людини, яка перебуває у стресі.

Сьогодні ми амбіційна компанія, яка динамічно розвивається. В найближчих планах – розширити команду адвокатів та забезпечити покриття цієї послуги на всю Україну. Від початку створення та в майбутньому основною метою діяльності АО «Артіус» є захист інтересів людей та бізнесу від перевірок контролюючих органів, незаконних обшуків та виїмок, рейдерських захоплень, недобросовісних конкурентів, незаконного затримання, обману чи шахрайства, неправомірного відхилення у тендерах. Коли ми тільки створювали компанію та міркували над назвою «Артіус», в основу логотипу поклали захист 24/7/365, тому літера А (перша в назві компанії) була виконана у вигляді щита.

 

Поділитися: