23.11.2017

МВС зменшує швидкість руху ТЗ до 50 км/год у населених пунктах

 

10 листопада 2017 року на спеціальному засіданні Кабінету міністрів України було схвалено пропозицію Міністерства внутрішніх справ щодо обмеження швидкості руху транспортних засобів з 60 до 50 кілометрів на годину.

Проектом постанови Кабінету міністрів України, яким внесено зміни до пункту 12.4 Правил дорожнього руху, пропонується зменшити швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах з 60 до 50 кілометрів на годину. При цьому з 23 години 00 хвилин до 6 години 00 хвилин у населених пунктах рух транспортних засобів дозволятиметься зі швидкістю не більше 60 км/год.

Окрім вказаних змін, на засіданні Кабінету міністрів України було представлено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», постанову КМУ «Про функціонування системи фіксації адміністративних правопорушень у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в автоматичному режимі», яка набрала чинності 10 жовтня 2017 року та проект постанови КМУ «Про внесення змін до Положення про порядок видачі посвідчень водія та допуску громадян до керування транспортними засобами». Запропоновані зміни до вказаних нормативних актів були схвалені Кабінетом міністрів України.

Зокрема, проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за окремі правопорушення у сфері безпеки дорожнього руху», який був схвалений Кабінетом міністрів України, 14 листопада 2017 року вже зареєстрований у Верховній раді України та переданий на розгляд для ознайомлення  у комітети.

Запропонованими змінами пропонується обмежити швидкість руху транспортних засобів у населених пунктах до 50 км/год; встановлюється автоматична фото/відеофіксація порушень дорожнього руху; збільшуються розміри штрафів за перевищення швидкості руху транспортних засобів, за керування транспортом у стані алкогольного сп’яніння, за залишення місця дорожньо-транспортної пригоди, за керування транспортом без права керування тощо. Збільшуються строки накладення адміністративних стягнень з 3 місяців до 1 року з моменту виявлення правопорушення за керування транспортним засобом у нетверезому стані. Вносяться зміни щодо видачі посвідчення водія вперше, яке буде видаватися строком на 2 роки, а після закінчення цього строку здійснюється заміна посвідчення на строк до 30 років без складення іспиту, якщо протягом двох років не було вчинено більш, ніж два адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху. У випадку якщо ж було вчинено більше двох разів адміністративне правопорушення, то необхідно складати іспит для отримання постійного посвідчення водія.

На думку, Міністерства внутрішніх справ України, такі зміни забезпечать створення безпечних умов для учасників дорожнього руху, збережуть життя і здоров’я громадян, а також сприятимуть підвищенню ефективності впливу на дисципліну учасників дорожнього руху з чітким визначенням правових санкцій за вчинені адміністративні правопорушення.

Однак, чи призведуть вказані зміни, які були схвалені Кабінетом міністрів України  до зменшення порушення правил дорожнього руху покаже час. Проте, на нашу думку, спочатку потрібно було запустити систему автоматичної фіксації адміністративних правопорушень з існуючими нормами ПДР без встановлення більш жорстких санкцій.

 

Юлія Данчин

Юрист АО Артіус

Поділитися: