Pro Bonо

За останні кілька років українське суспільство зробило крок вперед у своєму розвитку. І крок цей виявився значним, особливо в векторі соціальної підтримки. Раніше прийнято було вважати, що всім винна держава. Однак реалії такі: якщо хочеться змін, їх потрібно реалізовувати в життя своїми силами. Саме це юристи Адвокатського Об’єднання «Артіус» і роблять в рамках проекту Pro Bonо.

Pro Bono – латинська фраза, що означає професійну роботу, надану на добровільних засадах, безоплатно в якості громадської діяльності.

Найчастіше дане поняття використовується в юридичній сфері – як професійна допомога юристів приватним особам (пенсіонерам, малозабезпеченим громадянам) і організаціям (благодійним і громадським), які не мають можливості оплатити юрпослуги.

Команда АО «Артіус» надає підтримку на основі Pro Bonо вже давно. Причому це не завжди соціально незахищені клієнти, часом ми йдемо на Pro Bonо за обставинами, наприклад, при обслуговуванні інтернатів або лікарень. Однак саме зараз ми відчули необхідність виділити такий проект окремо. Адже не дарма наш слоган – мистецтво захисту. Тому ми взяли напрямок на побудову стійкої системи юридичного захисту громадян.

З досвіду надання послуг Pro Bonо можна виділити наступне:

  • Постійна співпраця зі Спортивним Комітетом України. Юристи Адвокатського Об’єднання «Артіус» допомагають окремим спортсменам та спортклубам у вирішенні правових питань. Найчастіше це допомога в підготовці документів для реєстраційних дій, укладання контрактів, вирішення конфліктів в спортивному середовищі. Один з найбільш захоплюючих напрямків – організація спортивних заходів.
  • Юридична підтримка Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнська рада реанімації та екстреної медичної допомоги» (ВРР). ВРР – громадська організація, метою якої є впровадження ефективних методів надання медичної допомоги при катастрофах, масових травмах. ВРР є офіційним представником NAEMT ТССС в Україні та проводить ліцензійні курси з надання допомоги в умовах ведення бойових дій для українських військових. Команда інструкторів організації постійно бере участь у навчанні підрозділів ЗСУ та Нацполіції, працює в добровольчих медичних підрозділах у зоні АТО, представляє Україну на міжнародних змаганнях.
    Так, у вересні 2015 року команда Всеукраїнської ради реанімації зайняла III місце в перших міжнародних змаганнях з TCCC, що проходили в Іспанії. А роком раніше, в серпні 2014, колектив АО «Артіус» сприяв виданню ВРР методичного посібника «Домедична допомога в умовах бойових дій». В цілому ми намагаємося закривати всі юридичні питання, що виникають в організації.
  • Регулярне надання безкоштовних консультацій, у тому числі з сімейних питань, держзакупівель та податкових спорів. Юристи «Артіуса» намагаються брати активну участь у розробці профільних законопроектів. А також ми прагнемо співпрацювати з молодим поколінням юристів, проводячи програми стажування. Час від часу фахівці АО «Артіус» з’являються в ефірі радіо «Голос Києва», висвітлюючи різноманітні цікаві громадянам теми в програмі про захист прав споживачів.
  • 4 липня 2015 року в рамках Першого Українського Правового Фестивалю «Ukrainian Legal Fest» на Михайлівській площі команда юристів Адвокатського Об’єднання «Артіус» цілий день надавала безкоштовні юридичні консультації всім бажаючим. Серед наших «клієнтів» були ті, хто не звертається до юристів через брак коштів, і люди, які мають певний психологічний бар’єр у спілкуванні з «серйозними правниками в костюмах».
    Бесіда з гостями нашого імпровізованого центру надання безоплатної правової допомоги на свіжому повітрі стала справжнім задоволенням. Питання земельного, спадкового, житлового та кримінального права – цікавило людей різне. Фестиваль був організований Всеукраїнським Інтеграційним Рухом «ВІР в Україну». До слова, більшість «клієнтів» майже нічого не розуміла в юридичних тонкощах своєї проблеми. Особливо юристи АО «Артіус» були вражені неодноразовим звучанням такої фрази в різних формулюваннях «Я програв справу вже у всіх інстанціях, але правда на моєму боці, що мені робити?».

Отже, ми взяли серйозний вектор на покращення рівня правової культури громадян. Ми хочемо, щоб люди не зверталися до адвокатів в останній момент і не боялися їх. Завдяки Pro Bonо ми реалізуємо нашу місію.

Якщо Ви є благодійною, громадською, іншою некомерційною організацією або Вам просто необхідна юридична допомога, звертайтеся до нас за тел.: (066) 99 433 22 або e-mail: office@artius.ua.