22.04.2016

НА ОБГОВОРЕННІ ПОСТАНОВИ №937 В АМКУ

21 квітня 2016 року керуючий партнер АО «Артіус» адвокат Віталій Мацелюх взяв участь у робочій зустрічі в Антимонопольному комітеті України, присвяченій ситуації на ринку охоронних послуг, а конкретно скандальній Постанові Кабміну від 11 листопада 2015 року №937 «Питання забезпечення охорони об’єктів державної та інших форм власності». Бесіда з опонентами була дуже жвавою та предметною, хоча у кожної сторони конфлікту «своя правда».

Предметом обговорення стало питання впливу Постанови №937 на конкуренцію на ринку охоронних послуг. Мацелюх В.А. захищав інтереси приватних охоронних компаній. Серед інших учасників обговорення були представники АМКУ, Департаменту поліції охорони, Генпрокуратури, Державної регуляторної служби, РНБО, а також бізнесу, профільних охоронних асоціацій, громадських організацій та ЗМІ. Організатором виступив сам АМКУ, адже питання порушення антимонопольного та антиконкурентного законодавства на ринку охоронних послуг постало вже досить різко.

АМКУ, робоча зустріч, Мацелюх, Артіус, охорона, охоронний бізнес, постанова 937, КМУ, поліція охорони, адвокат

Нагадаємо, що Постанова КМУ №937 була прийнята ще в листопаді минулого року й одразу викликала хвилю обурення в суспільстві. І цілком справедливо, адже затвердження Переліку об’єктів, охорону яких «віддають» виключно органам поліції охорони, порушило конкуренцію на ринку охоронних послуг та стало шоком для бізнесу. Про те, чому прийняття постанови було протизаконним, можна докладно прочитати у статті Мацелюх В.А. «Чому держава дозволяє собі «нагріти руки» на охоронному бізнесі?».

З огляду на незаконність даного акта адвокати Адвокатського Об’єднання «Артіус» ще в грудні 2015 року подали в окружний адмінсуд міста Києва позов про скасування Постанови. Однак по суті розгляд справи відбудеться (якщо пощастить!) аж 25 травня. Чекаємо цього засідання, а тим часом АМКУ обіцяє в травні презентувати результати зустрічі та рекомендувати учасникам ринку охоронних послуг певні заходи до впровадження. Подивимось, чим все закінчиться, й сподіваємось на краще…

Поділитися: