28.04.2017

ЩО РОБИТИ, КОЛИ УЧАСНИК АУКЦІОНУ, ЯКИЙ ПОДАВ НАЙНИЖЧУ ЦІНОВУ ПРОПОЗИЦІЮ, НЕ ПІДТВЕРДИВ ЇЇ?

Аналітичне видання “Юрист&Закон”
Випуск №13

ПИТАННЯ

Чи може замовник дискваліфікувати учасника після завершення аукціону через те, що його цінова пропозиція не підтверджена документально (вимагались принт-скріни)?

ВІДПОВІДЬ

Статтею 30 Закону України “Про публічні закупівлі” передбачаються підстави для відхилення тендерних пропозицій, зокрема в пункті 4 частини 1 визначено, що замовник відхиляє тендерну пропозицію, якщо вона не відповідає умовам тендерної документації.

Досить часто замовники у тендерній документації вказують, що учасник, цінова пропозиція якого буде найнижчою за результатами аукціону, повинен протягом певного терміну завантажити в електронну систему, або подати у письмовій формі, або надіслати на електронну адресу, або представити чи завантажити принт-скріни нової цінової пропозиції за вартісними показниками останнього раунду. Таку вимогу замовники встановлюють у тендерній документації для забезпечення можливості переконатися в тому, що учасник, який за результатами аукціону подав найнижчу цінову пропозицію, згоден виконувати умови тендеру за відповідну суму. Як показує практика, учасник при вказуванні ціни може припуститися помилки, внаслідок чого реальна вартість пропозиції може виявитися набагато вище.

Якщо учасник у відповідний термін не надав вищевказаного підтвердження, яке було потрібно умовами тендерної документації, замовник має право відхилити (дискваліфікувати) учасника з посиланням на пункт 4 частини 1 статті 30 – тендерна пропозиція не відповідає умовам тендерної документації. Але, якщо в тендерній документації відсутня вимога щодо документального підтвердження цінової пропозиції після аукціону, відхилити пропозицію на цій підставі не можна.

Хочу зауважити, що є і практика відхилення пропозиції в разі непідтвердження цінової пропозиції за результатами аукціону. Зокрема, Державне підприємство з обслуговування повітряного руху України відхилило пропозицію ТОВ “Т-С-К” на підставі того, що цей учасник протягом одного робочого дня не завантажив в електронну систему цінову пропозицію і розрахунки з урахуванням проведеного аукціону (ідентифікатор закупівлі UA- 2016-11-01-001258-a).

Любов ХОРУЖА,

Партнер, старший юрист АО “Артіус”
Поделиться:
Заказзать обратный звонок