10.04.2019

Що повинен знати співробітник при прийомі на роботу?

Нарешті ви знайшли роботу мрії: гарна зарплата, зручний графік, повний соціальний пакет, премія і додаткова оплата в святкові дні. І все, здавалося б, чудово, але перераховане вище – лише обіцянки. На практиці зарплата виявилася в два рази нижче, і графік ненормований, і премії не дочекаєшся.

Ми в АРТІУС часто стикаємося з порушенням трудового законодавства з боку роботодавця, і маємо великий досвід в захисті прав людини. Про що ж важливо пам’ятати, влаштовуючись на роботу? Ми підготували кілька практичних порад.

Порада 1. Завжди вимагайте укладення трудового договору.

Ключове слово в цьому реченні «завжди». Пояснимо чому. Трудовий договір для працівника також важливий, як паспорт для людини. У ньому прописані вимоги і зобов’язання обох сторін, в тому числі розмір заробітної плати. Трудовий договір становить роботодавець, тому майбутньому працівникові потрібно уважно ознайомитися з його умовами. Наприклад, в трудовому договорі має бути прописано, що працівник має право відмовитися від роботи, яка становить загрозу для його життя. Згідно зі статтею 153 Кодексу Законів про Працю, роботодавець повинен надати умови, що відповідають законодавству з охорони праці.

Для укладення трудового договору необхідно надати: паспорт, трудову книжку, військовий квиток, документ про освіту та медичний документ про стан здоров’я. Якщо ви влаштовуєтеся на роботу, з вас не повинні вимагати відомості про національну приналежність, релігійні погляди, походження, реєстрацію місця проживання.

Якщо роботодавець не виконує умови трудового договору, розумніше звернутися в АРТІУС. Наша команда складається з фахівців різних галузей права, в тому числі і адвоката по трудовому законодавству , який призведе переконливі аргументи на вашу користь і стане на захист ваших інтересів.

Порада 2. Не дайте обдурити себе на випробувальному терміні.

Згідно ст. 26 КЗпП, випробувальний термін встановлюється за погодженням співробітника і роботодавця. Цей час необхідний, перш за все, для роботодавця, щоб оцінити професійні навички працівника і його відповідність висунутим вимогам. Але! Якщо вас взяли на випробувальний термін, це свідчить про те, що між вами і роботодавцем вже укладено трудовий договір, а значить, на весь час терміну поширюється трудове законодавство.

Багатьох, особливо молодих фахівців, беруть на роботу без оформлення, а потім звільняють, нічого не заплативши. Ми в АРТІУС часто стикаємося з подібною несправедливістю, тому закликаємо вас звернутися до нашого адвоката, щоб покарати роботодавця за порушення закону.

Крім того, випробувальний термін проходять не всі. Законодавством звільняються:

  • Особи, які не досягли 18 років.
  • Студенти, які закінчили навчальні заклади.
  • Інваліди.
  • Вагітні.
  • Особи, звільнені з військової служби.
  • Біженці.
  • Матері – одинаки з дитиною до 14 років.
  • Особи, найняті для сезонної роботи.

Порада 3. Не дозволяйте «красти» ваш особистий час. 

Ст. 50 КЗпП України, тривалість робочого часу не повинна перевищувати 40 годин на тиждень. Крім того, працівникові має бути виділено час для відпочинку і обіду, яке, як правило, настає через 4 години після початку роботи. Для відпустки відводиться не менше 24 календарних днів.

А що робити, якщо у вас ненормований робочий день? В такому випадку ви зобов’язані знати, що відповідно до ст. 76 КЗпП України вам належить виплата компенсації у вигляді додаткової відпустки. Якщо до вас була проявлена якась несправедливість, адвокати АРТІУС готові захистити ваші права і довести неправомірність дій з боку керівних посад.

Порада 4. Дізнайтеся причину відмови в роботі.

Відповідно до закону, підприємець не має права безпідставно не прийняти на роботу людину. Заборонено будь-яке обмеження прав з – за раси, кольору шкіри, віку, політичних або релігійних переконань, статі, походження, стану здоров’я, інвалідності і т.д.

Адвокат АРТІУС детально розповість про ваші права і допоможе у вирішенні спірних ситуацій. Телефонуйте прямо зараз, щоб записатися на консультацію – 0669943322.

Поділитися: