15.05.2017

Виїзд за кордон без віз

Такий довгоочікуваний безвізовий режим для України вже майже запроваджено, однак на радощах варто не забути та пам’ятати про основні правила при перетину кордону з ЄС:

По-перше, можливість перетнути кордон до Європи  без візи буде залежати від того, який паспорт має громадянин України. Для громадян України, які при виїзді за кордон користуються звичайним закордонним паспортом, умови перетину кордону залишаються без змін – необхідно спочатку зібрати необхідні документи, оплатити збори та дочекатися отримання візи.

Якщо ж Ви власник біометричного паспорту – зможете скористатися можливістю виїхати до Європи без візи. Тим хто планує отримати біометричний паспорт, радили б завчасно підготувати та отримати документи, оскільки після отримання такої новини громадяни України масово звертаються за отриманням такого паспорта, разом з цим наближається відпускний сезон, що призводить до завантаженості паспортних сервісів, а отже є ймовірність не виготовлення біометричного паспорта в необхідний (бажаний) строк.

Однак, біометричний паспорт не є запорукою перетину кордону до в’їзду до ЄС – оскільки рішення про дозвіл чи відмову в перетині кордону приймає прикордонник. На цім етапі важливо бути готовим, пред’явити всі необхідні документи (зазначимо нижче) та відповісти на питання прикордонника, які можуть бути самими неочікуваними.

Перелік документів, які потрібно пред’явити під час перетину кордону, подібний до переліку, який на разі подається для отримання візи та різниться в залежності від мети подорожі:

  • Документ, що підтверджує мету подорожі;
  • Квитки в дві сторони (не поширюється на поїздки автомобілем);
  • Фінансове забезпечення на кожен день перебування (близько 45-50 євро);
  • Підтвердження наявності житла на час поїздки (Бронювання готелю, запрошення друзів, родичів, організаторів заходу);
  • Гарантійний лист або запрошення;
  • Медична страховка.

Впровадження безвізового режиму не можна абсолютно розцінювати як можливість вільно перетинати кордон, варто знати, що відсутність будь-якого документа з переліку чи достатнього фінансового забезпечення – є підставою для відмови в перетині кордону.

Враховуючи викладене, радили б на початку дії безвізового режиму перетинати кордон з візою,  доки чітко буде врегульовано всі аспекти перетину кордону та чітко врегульовано процедуру.

Якщо маєте чинну мультивізу в звичайному закордонному паспорті, маєте право нею скористатися протягом строку її дії.

Перед виїздом за кордон, з метою уникнення неприємної ситуації на кордоні, завчасно чітко з’ясувати, чи поширюється режим безвізу на цю країну.

Пам’ятайте, безвіз дає право перетину кордону з метою туризму, відвідування родичів та друзів, бізнес поїздки. Разом з цим, не дає права працювати та навчатися в країні в’їзду (навчання – більше 90 днів).

Тривалість перебування в країні ЄС не може перевищувати 90 днів протягом пів року (на кожні 180 днів).

Отже, отримання візи не вимагатиметься під час поїздок до таких держав: Австрія, Бельгія, Греція, Данія, Естонія, Ісландія, Іспанія, Італія, Латвія, Литва, Ліхтенштейн, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Німеччина, Норвегія, Польща, Португалія, Словаччина, Словенія, Угорщина, Фінляндія, Франція, Чехія, Швейцарія, Швеція.

Також без візи можна буде відвідати Болгарію, Республіку Кіпр, Румунію та Хорватію. Для в’їзду до  Великобританії та Ірландії візу потрібно отримувати.

Таким чином про переваги та можливі проблеми безвізового режиму для українців можна буде говорити лише після його практичного запровадження, однак точно можна стверджувати, у разі наявності масових порушень при перетині кордону, негативних наслідків не оминути.

Інна ВЛАСЕНКО,

Старший юрист АО “Артіус”

 

Поділитися: