25.02.2016

«ПЛАТНІСТЬ» РЕФОРМИ ДЕРЖЗАКУПІВЕЛЬ

У лютому 2016 року почався новий виток реформи системи держзакупівель. По-перше, Закон «Про публічні закупівлі», прийнятий в кінці минулого року, таки знайшовся, більше того – був підписаний Президентом і опублікований. По-друге, 24 лютого Кабмін затвердив Положення про функціонування електронної системи закупівель ProZorro та проведення авторизації електронних майданчиків.

До цього часу детальна процедура роботи в ProZorro закріплена не була. Тепер же є конкретні правила, які закріпили:

  • вимоги до електронних майданчиків;
  • порядок їх авторизації та умови підключення;
  • можливі порушення та відповідальність за них.

Основний момент, який привертає увагу – встановлення тарифів за участь у торгах. Вартість участі залежатиме від вартості конкретного тендеру та коливатиметься в межах від 1 до 100 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Тобто мінімум – 17 грн., максимум – 1700 грн. Однак замовникам-бюджетникам перейматись не варто – для них встановлений пільговий безкоштовний режим.

При цьому у Законі «Про публічні закупівлі» ніде не передбачена платність участі в тендерах для учасників. Логічно, що учасник буде завчасно вкладати цю суму в вартість товару/послуги, автоматично підвищуючи пропоновану Замовнику ціну на аукціоні. Виходить, що починається «повернення до Тендерної палати», по яке ми раніше неодноразово говорили. А спочатку мова йшла лише про плату в розмірі 350 грн., яка навіть була зменшена до 175 грн. (на тендери до 35 тисяч грн..). Та як бачимо сума виросла в рази… Що і потрібно було довести!

Поділитися: