21.12.2016

СТРОК ПІДТВЕРДЖЕННЯ НЕПРИБУТКОВОСТІ ПРОДОВЖЕНО

Сьогодні вночі, тобто 21.12.2016 року, Верховна Рада прийняла Закон про лібералізацію Податкового кодексу (проект №5368). Законопроект був затверджений у другому читанні і в цілому, за це проголосували 240 народних депутатів.

Одна з норм даного проекту надала можливість організаціям підтвердити свій статус неприбутковості не до 1 січня 2017 року, а до 1 липня. Тобто депутати вирішили продовжити термін перереєстрації неприбуткових організацій ще на півроку.

Зміни пов’язані з великою кількістю звернень громадських організацій з неприбутковим статусом, які просили продовжити терміни в силу нестачі часу та ресурсів на своєчасне підтвердження неприбутковості. Ініціатива пішла від ТПП України через Кабінет Міністрів. Саме Уряд 7 листопада вніс до ВРУ проект закону № 5368 про внесення змін до Податкового кодексу України, який, крім іншого, передбачив продовження терміну формування нового Реєстру неприбуткових організацій до 1 липня 2017 року.

Строк підтвердження неприбутковості, Артіус, статус неприбутковості, законопроект 5368

Нагадаємо, 13 липня 2016 року Кабмін прийняв Постанову №440, якою регламентував ведення Реєстру неприбуткових організацій. Цим документом всі без виключення неприбуткові організації зобов’язали до 1 січня 2017 року підтвердити свій статус неприбутковості. Інакше їх виключать з Реєстру неприбуткових організацій і, відповідно, зобов’яжуть платити податок на прибуток.

Поділитися: