16.10.2019

Зміни до законодавчих актів України щодо захисту права власності

адвокат АО “АРТІУС”
Іван Краснов

03.10.19 р. Верховною радою України прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту права власності» (проект № 1056-1 від 06.09.2019)

Станом на даний момент остаточний офіційний текст закону відсутній в загальному доступі, але наявний доступ до проекту, що було підготовлено до другого читання (03.10.19 р.).

Які ж зміни слід очікувати у процедурі реєстрації бізнесу:

 1. Від тепер стане обов’язковим письмове укладання договорів купівлі-продажу корпоративної частки у статутному капіталі Товариства та його нотаріальне посвідчення.
 2. Ліквідуються комунальні підприємства, що здійснювали державні реєстрації.
 3. Зберігається територіальність проведення реєстраційних дій в межах областей, міст Києва та Севастополя, АРК.
 4. Деталізується порядок проведення нотаріусами державної реєстрації бізнесу.
 5. Державний реєстратор зобов’язаний перевіряти:
  • надані нотаріально засвідченні довіреності в Єдиному реєстрі довіреностей та в Єдиному реєстрі спеціальних бланків нотаріальних документів.
  • у випадку відчуження корпоративних прав – перевіряє право- та дієздатності:

а) юридичної особи – через відомості з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань
б) фізичних осіб – через відомості з Державного реєстру актів цивільного стану громадян

 1. Визначено вичерпний перелік документів, що посвідчують повноваження представника заявника реєстраційних дій:

  • документ, що підтверджує повноваження законного представника особи      або
  • нотаріально посвідчена довіреність
 1. Відтепер учасник та керівник підприємства має право безоплатно, в режимі он-лайн отримувати інформацію про факт подання або прийому документів, поданих для проведення реєстраційних дій щодо такої юридичної особи.

 2. Протоколи загальних зборів учасників, передавальний акт (у разі злиття, приєднання, перетворення) та розподільчий баланс (у разі поділу або виділу), заяви про вступ/вихід до/з Товариства, акт приймання-передачі корпоративної частки – необхідно друкувати на спеціальних нотаріальних бланках.

 

Як вбачається з наведеного, процедура державної реєстрації змін про юридичну особу значно ускладнюється та дорожчає (за рахунок витрат на нотаріальне посвідчення та нотаріальні бланки). З однієї сторони це захист від рейдерських атак, з іншої – це створення додаткових фінансових перепон бізнесу.

Очікуємо публікацію остаточного офіційного тексту прийнятого Закону, та «будемо жити по новому із державою в смартфоні».

Отримати допомогу у будь-якій з наведених вище дій можна у кваліфікованого адвоката – звертайтесь 066-994-33-22

Поділитися: