01.06.2016

ДЕНЬ ЗАХИСТУ ДІТЕЙ

Необхідність захисту прав дітей у світі усвідомили ще майже сотню років тому – у 1924 році було прийнято Декларацію про права дітей. Однак після завершення Другої світової війни стало зрозуміло, що проблема потребує більшої уваги світового співтовариства. У 1950 році День захисту дітей відзначили вперше, одразу у 51 країні світу. А в 1959 році було підписано Конвенцію ООН про права дитини.

Україна приєдналась до Конвенції одразу ж після проголошення незалежності. Цим наша держава зобов’язалась поважати і забезпечувати за кожною дитиною всі права, без будь-якої дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, статі, мови, релігії, політичних або інших переконань, національного, етнічного або соціального походження, майнового стану, стану здоров’я і народження дитини, її батьків чи законних опікунів або яких-небудь інших обставин.

Конвенція закріпила права дітей, зокрема право на життя, ім’я, громадянство, відсутність дискримінації, свободу совісті і релігійних переконань, захист життя та здоров’я, на працю, відпочинок, освіту, житло, свободу слова, право створювати власну сім’ю та розвиватись духовно.

Цікаво, що дитина віком до 18 років на різних етапах свого життя має різний обсяг прав. Приміром, півторарічний громадянин має право відвідувати ясла, трьохрічний – дитячий садок, а шестирічний – школу.

З 10 років дитина вже може приймати рішення з приводу:

  • зміни свого імені та прізвища;
  • всиновлення, передачі в прийомну родину або відновлення батьківських прав своїх батьків;
  • вибору, з ким із батьків жити після розірвання шлюбу;
  • має право бути заслуханим у ході будь-якого судового або адміністративного розгляду;
  • може вступати в дитячі суспільні об’єднання.

І чим дорослішою стає дитина, тим більший вибір їй дає держава. Пам’ятайте, що перш за все права дитини повинні поважати та захищати батьки. Тому у разі порушення прав вашої дитини – звертайтесь за їх захистом до професіоналів АО «Артіус».

з днем захисту дітей, день захисту дітей, захист дітей, Артіус, адвокат з захисту дітей

Хочеться, щоб всі діти були щасливими та мали безтурботне дитинство. Тому бережіть посмішки малюків поряд з вами, оберігайте їх сон та безпеку, і не лише в День захисту дітей. Адже щасливі діти сьогодення виростуть і побудують суспільство щасливих українців завтра!

 

Поділитися: