26.05.2017

Родинні зв’язки в суді – не спасіння від покарання

Команда АО «Артіус» святкує – святкує перемогу над корупційними схемами та злочинною системою родинних зв’язків у судах. Причиною цьому стало завершення справи, що тривала близько 2 років.

30 вересня 2015 26-річну жительку села Демидів збив на автомобілі її односельчанин, на рахунку якого вже неодноразові порушення ПДР та інші кримінальні діяння. Жертва померла відразу від отриманих травм.

Тут свою дію мало б почати правосуддя, проте слідчі навіть не подумали взяти винуватця під варту.

Розгляд справи проводив Вишгородський районний суд. В якості покарання було обрано домашній арешт. Такі поблажливі міри ніяк не можна назвати законними, а таємниця в тому, що дядько злочинця – суддя Вишгородського районного суду, який до цього очолював даний суд.

Проте адвокати АО «Артіус» не звикли здаватися і підкорятися системі, що працює на ступені споріднення. Через апеляцію, з підтримкою громадськості та ЗМІ, вдалося зібрати докази й аргументи та перенести розгляд справи до Обухівського районного суду.

Протягом справи ми пройшли: оскарження сумнівних експертиз, в яких замість злочинця кров здавав невідомий, та свідчень, які змінювалися (то засліплення сонцем стало причиною трагедії, то жертва сама кинулася під колеса); запобігання корупційним зв’язкам; понад 20 засідань в Обухівському районному суді; більше, ніж 1,5 роки боротьби за справедливість – все заради того, щоб винуватець нарешті отримав своє.

І нам вдалося – 7 років тюрми, матеріальне відшкодування родичам загиблої в розмірі 650 тис. грн і ніяких пом’якшуючих обставин.

На жаль, це не поверне сім’ї загиблу, але її батьки тепер знають, що вбивця за гратами, а її осиротілий син отримає кошти, щоб підростати в достатку. Це можливий максимум в даних обставинах і ми його досягли!

 

Поділитися: