26.07.2019

Вирок у справі сестер Ноздровських

Вбивство сестер Ноздровских – справа, що стала однією з найбільш резонансних злочинів в Україні. Нагадаємо, що вбивству юриста Ірини Ноздровської передувало вбивство її сестри – Світлани Сапатинської, у справі якої адвокати АО “Артіус” виступали на стороні потерпілої.

08.07.19 відбулось засідання, під час якого Апеляційна інстанція нарешті завершила розгляд кримінального провадження за обвинуваченням Россошанського Д.Ю. в скоєнні злочину за ч.2 ст.186 КК України.

 

Події розпочались ще 30 вересня 2015 року коли Россошанський Д.Ю. о 8 годині ранку в с. Демидів Вишгородського району на смерть збив жительку села – Сапатінську Світлану. Провину одразу не визнав, та знаходив різні обставини на своє виправдання. Проте, в ході численних судових розглядів доводи захисту обвинуваченого були спростовані.

Потерпілою стороною доводився факт, що Россошанський Д.Ю. під час вчинення злочину перебував під наркотичним сп’янінням, оскільки на це вказували деякі непрямі докази, такі як показання свідків, проте суд до уваги подібні докази не прийняв. Більше того, прокуратура відмовилась змінювати обвинувачення та доповнювати його такою обтяжуючою обставиною, як керування ТЗ в стані сп’яніння. Зазначене також суттєво вплинуло на рішення суду щодо цієї обставини.

 

Взагалі судовий розгляд по вказані справі тривав доволі довго, з травня 2016 року та починався у Вишгородському р/с. Але дізнавшись, що у обвинуваченого маються певні родинні зв’язки з головою суду (тепер уже в минулому) – представниками потерпілої сторони було ініційовано перенесення розгляду справи в інший район. В подальшому справа слухалась Обухівським районним судом.

Перший вирок було ухвалено 24.05.17 р. в якому було призначено покарання – 7 років позбавлення волі з 8-ми максимально можливих, однак в силу не вступив та був оскаржений всіма сторонами, зокрема і представниками потерпілого.

Після перегляду вироку в апеляції справа була повторно направлена до Обухівського райсуду та 24.10.18 був ухвалений вирок за яким Россошанського Д.Ю. визнано винним та призначено покарання у вигляді 7 років позбавлення волі. Сторона захисту наполягала на застосуванні до підсудного амністії згідно ЗУ «Про амністію» за 2016 рік. Для того щоб Россошанського Д.Ю. можливо було випустити через амністію, останній почав повністю визнавати вину та «щиро» каятись. Однак, згідно вироку, Обухівський райсуд амністію не застосував.

Цей вирок також був оскаржений до апеляційної інстанції за результатами розгляду в якій, прийнято рішення що вирок Обухівського райсуду від 24.10.18 законний.

Покарання залишилось – 7 років позбавлення волі. Амністія не застосовувалась.

 

 

Поділитися: